1396/11/01 در ساعت 09:51:24

محصولات دانش بنیان ارزش هر واحد صادرات کشور را افزایش داده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت که توجه به محصولات دانش بنیان در زمینه افزایش ارزش هر واحد صادرات کشور تاثیر گذار بوده و بر این اساس باید بیش از پیش به صادرات محصولات دانش بنیان توجه داشته باشیم.

محصولات دانش بنیان ارزش هر واحد صادرات کشور را افزایش داده است

محمد شریعتمداری روز شنبه در نشست شورای اداری استان البرز که با حضور معاون اول رییس جمهوری برگزار می شد، افزود: یکی از مهمترین هدف ها در بخش صادرات افزایش ارزش هر واحد کالای صادراتی در مقایسه با سال گذشته است که البرز توانسته به موفقیت های قابل توجهی دراین زمینه دست یابد.
وی با تاکید بر اینکه البرز توانسته ارزش هر واحد صادراتی خود را از ۲۷ دلار به ۳۲ دلار افزایش دهد، اظهار داشت: امروز شاهد آن هستیم که صادرات در البرز کیفی تر شده که بارقه امیدی برای رونق اقتصادی هرچه بیشتراست.
وی اضافه کرد: توجه به شهرک های صنعتی و بحث معافیت های مالیاتی آنها از جمله موارد مهم دیگر است که اقداماتی درباره آنها انجام شده و پیگیری ها ادامه دارد.
وزیر صنعت معدن و تجارت خاطرنشان کرد: امروز براساس گزارش ها شاهد فعالیت ۳۹ درصد جمعیت شاغلان در بخش صنعت البرز هستیم،
همچنین دراین استان مجوزهای بهره برداری در زمینه ۶۰۰ طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالا اعلام شده است.
شریعتمداری گفت: در استان البرز ۲۰۱ طرح توسعه در دست اجرا داریم که ۳٫۷ درصد طرح های اجرایی با سرمایه گذاری ۲۰هزار میلیارد تومان را دربرمی گیرد.
وی اضافه کرد: این طرح ها اشتغالزایی قابل توجهی را به همراه می آورد و با رشد تقاضا برای تاسیس واحدهای صنعتی انتظارمی رود زمینه رونق هرچه بیشتر در البرز فراهم شود.
منبع : افق نیوز

نظر جدید
شما هم نظر دهید: