همکاری فن بازار ملی و شبکه تبادل فناوری افزایش یافت

زیست‌بوم کارآفرینی دیجیتال توسعه می‌یابد
دی ۱۱, ۱۳۹۸
پیام دکتر ستاری به مناسبت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی
دی ۱۴, ۱۳۹۸

همکاری فن بازار ملی و شبکه تبادل فناوری افزایش یافت

با امضای تفاهم‌نامه همکاری

همکاری فن بازار ملی و شبکه تبادل فناوری افزایش یافت

شبکه فن بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شبکه تبادل فناوری با هدف حفظ دارایی مادی و معنوی و حفظ دستاوردهای فناورانه، تفاهم نامه‌ای منعقد کردند.

همکاری طرفین در خصوص بهره‎برداری از آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و رویدادهای تجارت فناوری از جمله مواردی بود که در این تفاهم نامه بر روی آن تاکید شده است.

همچنین دو طرف توافق کردند که  در برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارگزاران و مشاوران تجارت فناوری، فناوران و متقاضیان صنعتی با یکدیگر همکاری کنند.

«تسهیل بهره‎مندی طرفین در استفاده از ظرفیت نهادها، سازمان‎ها و بنگاه‎های اقتصادی و صنعتی در حوزه تجارت فناوری» از جمله دیگر مواردی بود که بر اساس این تفاهم نامه در مورد آن توافق صورت گرفت.

«همکاری مشترک در طراحی و اعطای جایزه ملی تبادل فناوری به اشخاص واجد شرایط» بخش دیگری از مفاد این تفاهم نامه را تشکیل میدهد.

در جریان امضای این تفاهم‌نامه همکاری که بین میلاد صدرخانلو رئیس شبکه  فن بازار ملی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و  علی‌اصغر نجیمی کرهرودی و احمد طالبیان نمایندگان شبکه تبادل فناوری منعقد شد، دو طرف بر گسترش همکاری برای توسعه دستاوردهای فناورانه تاکید کردند.

در این تفاهم‌نامه که به مدت دو سال منعقد شده است، شبکه تبادل فناوری وشبکه  فن‌بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری متعهد شده‌اند در تدوین و بهره‌برداری از آیین‌نامه‌های کارگزاری و آیین‌نامه‌های حمایت از فرآیندهای تجارت فناوری مشارکت و همکاری کنند، همچنین  نسبت به اطلاع‌رسانی رویدادهای شناسایی تقاضا و همچنین رویدادهای «ارائه نیازهای فناورانه» و «معرفی توانمندی‌های فناورانه» با یکدیگر مشارکت و همکاری کنند.

در این تفاهم‌نامه شبکه تبادل فناوری و فن‌بازار ملی ایران متعهد شدند دسترسی یکدیگر به حمایت‌های جذب شده از سایر نهادها، سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی و صنعتی در حوزه تجارت فناوری را تسهیل کنند.

 

برگرفته از سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری www.isti.ir