حضور شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در نمایشگاه CHTF چین

با تجاری سازی علوم انسانی پیروز مبارزات فرهنگی و اقتصادی هستیم
سپتامبر 30, 2019
صیانت از بازار مهم‌ترین لازمه رونق اقتصاد دانش بنیان است
اکتبر 2, 2019

حضور شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در نمایشگاه CHTF چین

شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در نمایشگاه فناوری های برتر چین (CHTF) حضور می یابند

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه یک هیات تجاری و فناور متشکل از شرکتهای دانش بنیان، فناور و خلاق ایرانی عازم چین می شوند، گفت: بازدید و حضور در نمایشگاه فناوری های برتر چین (CHTF) یکی از مهم ترین برنامه های این سفر است. این نمایشگاه بزرگترین و با نفوذ ترین نمایشگاه علمی و فناوری است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی درباره حضور یک هیات تجاری در چین، عنوان کرد: با حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی ،یک هیات بلندپایه تجاری و فناوری ایرانی ۱۹ تا ۲۳ آبان ماه سال جاری به ریاست معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به کشور چین سفر می کنند تا شرایط همکاری‌ها و تعاملات بین دو کشور را بررسی کنند.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افزود: این هیات تجاری و فناوری که متشکل از نمایندگان شرکت های دانش بنیان است، در این سفر با شرکت های متناظر چینی دیدارهای دو جانبه خواهند داشت و نشست های رو در رو برگزار می کنند.

دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان در ادامه  اهداف این سفر را مورد توجه قرار داد وگفت: این سفر با هدف بازارسازی و صادرات برای محصولات  دانش بنیان” ایران ساخت” در فراسوی مرزها انجام می شود.

کرمی در ادامه تصریح کرد: با توجه به رویکرد معاونت علمی و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی برای کمک به صادرات محصولات دانش‌بنیان “ایران ساخت” و ایجاد و تقویت برندهای ایرانی، یک هیات تجاری به ریاست معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و جمعی از مدیران شرکت های دانش بنیان با حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی به کشور چین اعزام می شود.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری درباره برنامه این سفر فناوری تجاری گفت: بازدید از نمایشگاه فناوری های برتر چین (CHTF) یکی از  مهم ترین برنامه های این سفر است. این  نمایشگاه بزرگترین و با نفوذ ترین نمایشگاه علمی و فن آوری در زمینه های مختلف مانند نسل جدید فناوری اطلاعات، سوخت و انرژی های جدید سیستمهای الکترونیک، زیست فناوری، حفاظت از محیط زیست است.

دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان افزود: حضور شرکت های دانش بنیان ایرانی در این نمایشگاه معتبر جهانی کمک موثری در معرفی محصولات و توانمندی های ایران به جهان است. محصولاتی که می توانند یک بازار جهانی و مقبول داشته باشند.

کرمی با بیان اینکه این نمایشگاه هر ساله به میزبانی مشترک وزارتخانه ها و کمیسیون های‌‌ دولتی چین و شهرداری شهر شنزن در این شهر برگزار می شود گفت:  این نمایشگاه بعد از سال ها توسعه و پیشرفت به یکی از مهمترین رویداد های فن آوری در جهان مبدل شده و نقش مهمی در ارتقاء همکاری ها ومبادلات علمی، اقتصادی و تکنولوژیکی میان کشورهای مختلف دنیا را ایفا می کند.

وی درباره محورهای این نمایشگاه، اظهار داشت: فناوری اطلاعات و ارتباطات، انرژی های جدید، سیستم های الکترونیک و اپتوالکترونیک و صفحه نمایش های لمسی از جمله محورهای اصلی این نمایشگاه بین المللی است.

دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به دیگر اهداف اعزام شرکت های تجاری ایرانی به چین، گفت: از دیگر اهداف اعزام این شرکت ها به چین به مواردی چون شرکت در نشست های تجاری رو در رو با شرکت های چینی در شانگهای و شنزن، بازدید از پارک صنعتی سوژو، ایجاد پاویون ملی ایران و بازدید از نمایشگاه فناوری‌های پیشرفته چین اشاره کرد.

 

برگرفته از سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری www.isti.ir