افتتاح نمایشگاه دائمی محصولات دانش‌بنیان ایرانی در کشور آذربایجان

رونق کسب‌وکارهای نوپای حوزه سلامت با فعالیت شتاب‌دهنده‌ها
سپتامبر 28, 2019
با تجاری سازی علوم انسانی پیروز مبارزات فرهنگی و اقتصادی هستیم
سپتامبر 30, 2019

افتتاح نمایشگاه دائمی محصولات دانش‌بنیان ایرانی در کشور آذربایجان

با حضور یک هیات تجاری ایرانی؛

افتتاح نمایشگاه دائمی محصولات دانش‌بنیان ایرانی در کشور آذربایجان

به همت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، یک هیات تجاری ایرانی ۲۳ تا ۲۶ مهرماه سال جاری به کشور آذربایجان اعزام می‌شوند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اعزام هیات تجاری به کشور آذربایجان به منظور رصد فناوری‌های مشابه در این کشور، بازدید از پارک‌های فناوری و حضور در نشست‌های B2B با شرکت‌های متناظر صورت می‌گیرد.

ارتباطات بین‌الملل یکی از الزمات اولیه در فرآیند بین‌المللی شدن شرکت‌ها و صادرات محصولات و خدمات است. حضور در هیات‌های تجاری بین‌المللی همواره از طرف دولت‌ها مورد حمایت قرار گرفته است. پذیرش و اعزام این هیات‌ها یا افراد می‌تواند با هدف‌های مختلفی نظیر توسعه بازار، رصد رقبا و فناوری‌های مشابه، سرمایه‌گذاری مشترک؛ آموزش و کسب تجربه در حوزه‌های مختلف صورت گیرد.

با همین هدف مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری۲۳ تا ۲۵ مهرماه سال جاری یک هیات تجاری از ایران را به کشور آذربایجان اعزام می کند تا در این سفر، نشست های تجاری شرکت های ایرانی با شرکت های تجاری آذربایجان برگزار شود.

همچنین بازدید از تکنوپارک باکو، محصولات شرکت های مستقر در این مرکز، کسب اطلاع از شرایط استقرار در این پارک، افتتاح نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان در باکو و دفتر خدمات بازاریابی از دیگر برنامه های این سفر سه روزه است.

 

برگرفته از سایت علمی و فناوری ریاست جمهوری www.isti.it