حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان برای رفع نیاز و ارتقا توانمندی صنعت برق

یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های اروپا میزبان شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی
بهمن ۹, ۱۳۹۷
نگاه رهبری و جامعه به جوانان خلاق و زیست‌بوم نوآوری است
بهمن ۲۷, ۱۳۹۷

حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان برای رفع نیاز و ارتقا توانمندی صنعت برق

در راستای انعقاد تفاهم‌نامه‌ای مشترک ؛

طرح‌های دانش‌بنیان برای رفع نیازو ارتقا توانمندی صنعت برق حمایت می‌شوند.

در راستای انعقاد تفاهم‌نامه‌ای مشترک ،طرح‌های دانش‌بنیانی که برای رفع نیازها و ارتقا توانمندی صنعت برق کمک کنند حمایت می شوند .
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمید لطیفی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، موادپیشرفته و ساخت معاونت علمی در این خصوص اظهار کرد: میان پژوهشگاه نیرو به عنوان متولی مدیریت پژوهش و فناوری در صنعت برق کشور و این ستاد تفاهم‌نامه همکاری منعقد شده تا از طرح‌های دانش‌بنیان در حوزه فتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت برای رفع نیازها و ارتقا توانمندی صنعت برق، حمایت شوند .
لطیفی خاطر نشان کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه مقرر شد تا براساس اولویت‌های مشخص شده، طرح‌های دانش‌بنیانی که به رفع نیازها و ارتقا توانمندی بخش‌های مختلف درگیر در این صنعت کمک کنند، پس از ارزیابی و تایید فنی، ازسوی این پژوهشگاه و با همکاری این ستاد حمایت شوند .
وی درادامه با اشاره به این موضوع که با ادغام ستاد‌های توسعه فناوری‌های فتونیک و لیزر و مواد و ساخت پیشرفته در آبان‌ماه سال جاری، ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، موادپیشرفته و ساخت معاونت علمی با حوزه‌ تحت تصدی گسترده، آغاز بکار کردگفت : این ستاد در نظر دارد با استفاده از برنامه‌ریزی دقیق و حمایت از توسعه فناوری‌های راهبردی، در راستای رفع نیازهای صنایع کشور گام بردارد. در همین راستا، پروژه‌های دانش‌بنیانی که نیازهای صنعت برق کشور را رفع کند، از سوی ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک ، لیزر، موادپیشرفته و ساخت معاونت علمی و پژوهشگاه نیرو حمایت می‌شوند .

منبع: سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری www.isti.ir